E-shop

Vše, co jste kdy chtěli vědět o „letních svíčkách“

Ani během horkých letních dní, kdy nemáme náladu na zapalování svíček, si nemusíme odpírat krásně provoněný interiér. Alternativou pro tropické dny, které nás čekají v následujících měsících, jsou tak zvané „letní svíčky“ neboli difuzéry, které provoní váš domov stejně intenzivně.

Nádobky s koncentrovanou vůní esenciálních olejů, které doplňují dřevěné tyčinky, jsou stylovou dekorací každého interiéru, stačí si jen zvolit ten pravý pro váš domov. Máte na výběr z nekonečného množství barevných i tvarových variant, o různých kombinacích vůní ani nemluvě.

Difuzéry jsou vhodné také do interiérů, kde se pohybují děti nebo domácí zvířata, jelikož k jejich rozvonění není potřeba zapalovat plamen. Jako bezpečnou variantu je volí dekoratéři kanceláří nebo hotelových pokojů.

Kde se vzaly difuzéry?

Předchůdce dnešních moderních difuzérů – keramické aromalampičky – jsme měli doma snad všichni. Do keramické mističky se nalila voda s pár kapkami esenciálního oleje. Pod mističku se umístila čajová svíčka, která vodu s oleji zahřívala. Odpařováním se vůně oleje rozvinula po místnosti. Moderní difuzéry, jak je známe dnes, se k nám dostaly teprve nedávno, okolo roku 2000. Jako první je začaly prodávat obchody s luxusním interiérovým nábytkem a difuzéry se staly známkou přepychu.

„V současné době je na trhu k dostání mnoho typů difuzérů různé kvality. Od těch nejluxusnějších až po ty, které stojí pár korun. Kvalita se ale v tomto případě vyplatí a větší investovaná částka do difuzéru se vám několikrát vrátí v delší životnosti a déletrvající vůni,“ říká Alice Žáčková, spolumajitelka obchodu s interiérovými vůněmi OGIVI.

Jak to funguje

Nádobka difuzéru je plná speciálně navržené difuzérové směsi s esenciálními oleji. Skrze dřevěné tyčinky vůně vzlíná vzhůru a odpařuje se do okolí. Čím více tyčinek do difuzéru vložíte, tím silněji bude difuzér v interiéru působit.

K výrobě kvalitních tyčinek do difuzérů se používá výhradně ratan, který je dostatečně porézní, aby v jeho jádru mohla kapalina bez překážek stoupat vzhůru.

6 tipů, jak správně používat difuzér

  • 1.Pokud chcete vůni zintenzivnit, otočte tyčinky v difuzéru vlhčí stranou vzhůru, pro maximální provonění je otáčejte každé 3-4 dny
  • 2.Nejvíc vůně je ve špičkách tyčinek, dobře je od sebe oddělte, aby se nedotýkaly
  • 3.Nikdy nenamáčejte jednu tyčinku do více různých vůní
  • 4.Čas od času tyčinky vyměňte, mohou být ucpané či zanesené a hůře držet vůni
  • 5.Pokud difuzér delší dobu nepoužíváte, vyndejte tyčinky a zavřete nádobku víčkem
  • 6.Aby vám difuzér vydržel co nejdéle, umístěte ho mimo průvan a dosah klimatizace