E-shop

Vůně dezertů a dřeva vládnou sezóně

Jaké vůně jsou právě v letošní letní sezóně nejvíc „in fashion“? Vypravili jsme se do francouzského města Grasse, kde vznikají ty nejvybranější parfémy na světě, abychom pro vás připravili výběr nejžhavějších letních vůní. Inspirujte se našimi trendy ať už u osobních parfémů nebo u interiérových vůní.

Dámy, mlsejte bez výčitek

Světu dámských parfémů vévodí „dezertové“ vůně, tedy jakékoliv vůně, které mají něco společného se sladkostmi. Chcete-li jít s dobou, sáhněte po čokoládě, karamelu, vanilce, mandlích, nebo jahodách a dalších ovocných aromatech. 

„Největším trendem mezi vůněmi je v této sezóně aroma lesních plodů a bobulí. Zkuste svůj domov provonět tóny šťavnatého rybízu, borůvek nebo malin,“ doporučuje odbornice na vůně Alice Žáčková, spolumajitelka obchodu OGIVI.

Tip OGIVI: Dopřejte si mlsání bez výčitek v podobě vůně Santiago Huckleberry od značky Voluspa. Voní po borůvkách s cukrem, smetanou a vanilkou.


Tip OGIVI: Vůni, ve které nechybí tóny broskví, hřebíčku, skořice a vanilky nabízí svíčka značky Welton London Kelly Hoppen N°2


Pánové, sáhněte po exotice

Sezónní trendy se týkají i pánských vůní. Mezi nimi dominují parfémy a bytové vůně s dřevitými podtóny. Pánové tak neudělají chybu výběrem orientálních vůní se santalovým dřevem či exotických parfémů s příměsí esenciálních olejů z bambusu. 

„Absolutní špičkou mezi pánskými vůněmi je cedrové dřevo, které v kombinaci s dalšími dřevitými tóny či pryskyřicí udává směr trendů,“ dodává Alice Žáčková.

Tip OGIVI: Kombinace jantarové pryskyřice, santalového dřeva, cedru a vanilkové orchideje ve svíčce Baltic Amber skvěle doplňuje teplé a útulné interiéry.


Tip OGIVI: Tóny dřeva, konkrétně lípy, najdete i v difuzéru Lindenwood značky Archipelago.