E-shop

7 vůní, které zlepší váš sexuální život

Vůně je jednou z nejdůležitějších složek lidské sexuality. Přitahuje nás, jak voní naši partneři a necháváme se ovlivnit aromaty kolem nás. Čich je v mozku propojen se vzpomínkami a s emocemi. Ukázalo se, že různá aromata mají vliv na naše podvědomí a způsobují fyzické reakce jako zvýšení krevního tlaku či změnu dýchání a pulzu. Lidský čich je deset tisíckrát silnější než chuť. Známé a jedinečné vůně si dokážeme zapamatovat na celý život.

Existuje celá řada vonných složek, které mají vliv na naši sexualitu. Některé parfémy a vonné složky bývají navrženy tak, aby přitahovaly opačné pohlaví a navozovaly vzrušení. Vůně můžete použít samostatně nebo v pečlivě vybraných kombinacích, abyste navodili přesně takovou atmosféru, jakou chcete.

1. Vanilka

Aroma a chuť této rostliny přitahuje muže i ženy. Zklidňuje nervy a navozuje smyslnou atmosféru. Podle průzkumu chicagského neurologa Alana Hirsche patří vanilka k nejúčinnějším afrodiziakům u dospělých mužů.

2. Skořice

Kapka skořicového oleje dokáže zázraky. Zvyšuje sexuální i fyzickou aktivitu, jsou mu přisuzovány zahřívací účinky a podporuje proudění krve. Skořice byla také první vonnou složkou svíček a používala se i jako parfém.

3. Levandule

Tato bylinka zklidňuje srdce a mysl a svým aroma navozuje hluboké uvolnění. Využijte ji ke zklidnění napětí ve vztahu. Už ve starém Egyptě ji používala Kleopatra ke svádění Caesara a Marca Antonia. V dnešní době se často ukládá pod polštář, aby podpořila vášeň v ložnici.

4. Zázvor

K zažehnutí vášně a touhy se nejlépe hodí ostrý kořeněný zázvor. Nabije vás energií a povzbudí vaše libido. Zapálená zázvorová svíčka v ložnici nebo v koupelně dokáže zázraky.

5. Jasmín

V minulosti byl jasmín využívaný ke svádění a okouzlení protějšku. Lidé věřili v jeho silné a dlouhotrvající účinky. Do vztahu prý přináší sílu a vřelost. V kombinaci s vůní růže má prý nejsilnější účinky na muže.

OGIVI tip: Svíčka a difuzér Jasmine

6. Pačuli

Kontroverzní vůně – buď ji milujete, nebo nesnášíte. Esence z této rostliny napomáhá uvolnění a sexuálnímu vzrušení. Často bývá příměsí orientálních a kořeněných vůní.

7. Růže

Růže je jednou z nejstarších esencí využívaných jako afrodiziakum. Kromě sexuální touhy podporuje také emoce a city k druhé osobě a říká se, že „otevírá srdce“.

OGIVI tip: Svíčka LOVE kombinuje růži i pačuli a ke svádění si tak nemůžete vybrat lepší!


Jak správně užít vůně ke svádění?

- Přidejte pár kapek vonného oleje do koupele. Můžete použít také různé koupelové oleje, pěny nebo soli.

- Použijte vybranou vůni ve formě tělového oleje, mléka či šamponu. Nebo si vyrobte vlastní přidáním pár kapek vonného oleje do neparfemovaného produktu.

- Použijte masážní vonný olej nebo přidejte pár kapek vybrané esence do obyčejného tělového mléka.

- Pořiďte si parfém s vybranou vůní a naneste ho na krk, předloktí, zápěstí a do podkolenní jamky

- Zapalte si vonné svíčky s esencí dle své volby nebo s kombinací více svůdných vůní dohromady. Vybrat si můžete zde.