Co nám do života přidal vynález mobilu?

Mobil v dnešní době máme v naší kapse téměř každý. Dost možná si na něm čtete i tento článek, kdo ví. Ale otázka zní, co nás nutí k tomu, abychom měli naše mobilní zařízení stále u sebe? Dříve bylo normální mít jeden telefon na domácnost. Dnes si to nedokážeme představit, alespoň já ne. To, že někdo vynalezl mobily, nám posunulo život na novou úroveň. V něčem k lepšímu, ale má to i své nevýhody tak, jako vše. Můžeme být v neustálém kontaktu s našimi přáteli nebo vzdálenými příbuznými, naší druhou polovičkou a kýmkoliv jiným. Můžeme poznat hodně nových lidí, najít si nějaké nové koníčky a záliby, pobavit se na sociálních sítích, poslechnout si naše oblíbené písně nebo se kouknout na nás oblíbený film.

mobil

Zní to všechno skvěle, tak kde je problém? Na různých webových stránkách často zadáváme své osobní údaje, na sociálních sítích o sobě pravidelně sdílíme, kde, kdy a s kým se nacházíme. Může to být víc nebezpečné, než se nám teď zdá. Zjistí si to kdykoliv, kdo bude chtít. Je potřeba si chránit své soukromí. Mnoho lidí známých na sociálních sítích si své fotografie upravují, aby vypadali lépe, nereálně. Mnoho mladých slečen i mužů se pak cítí nedostatečně, protože oni vypadají lépe, protože mají lepší tělo bez nedostatků. Už jim ale nedochází, že jsou upravené, kolikrát to opravdu nejde poznat.

reálný život

Vzniká od toho mnohem více problémů než si ti, kteří si fotografii upravili, aby se cítili lépe, dokážou představit. Určitě je nechci obvinit z problémů dospívajících, naše doba je tak nastavená, že si myslíme, že nejsme dostatečně chytří, krásní, hubení. Většině z nás alespoň jednou napsal na sociální sítě někdo, koho jsme neznali a psal nám nepříjemné věci, ať už nám něco neustále nabízel nebo se choval nevhodně jakýmkoliv jiným způsobem. My to chápeme, ale mladší uživatelé nemusí, měli bychom chránit naše děti před sociálními sítěmi alespoň do doby, než rozeznají, co je správné a co ne.