Komfort během menstruace

Dámské menstruační kalhotky se staly doslova hitem posledních měsíců. Velmi tomu pomohlo téma ekologie, které je skloňováno snad všude. Během menstruace se ženy musí chránit hygienickými potřebami tak, aby nehrozilo protečení a nebo zápach, z čehož má každá dívka i žena největší strach. I přes dnešní moderní dobu je pro mnoho lidí stále menstruace tabu a předmětem k posměchu. Proto může být pro řadu žen velmi stresující právě z obav před protečením.

vložky a tampony

Protečení nehrozí
Na každém kroku vidíte jednorázové menstruační pomůcky. Mezi klasické pomůcky se již celá desetiletí řadí vložky a tampony. Dají se samozřejmě koupit v mnoha provedeních, a to i podle síly menstruace. Je možné je sehnat už za poměrné nízké ceny, a proto jsou součástí životů většiny žen. Jenže právě ekologie řadu z nich donutila se zamyslet nad tím, jestli neexistuje nějaké lepší řešení.

Kalíšek nebo kalhotky?

  • Některé ženy sáhly po kalíšku, který se zavádí jako tampon a obsah se vyleje, po důkladném očištění lze kalíšek znovu použít.
  • Kalhotky jsou o něco komfortnější. Našly si své zákaznice hned poté, co vešly na trh. Nosí se místo běžného prádla. Jejich nošení je velmi příjemné a nehrozí u nich, že by protekly a nebo zapáchaly. Nosí se podobně dlouho jako jednorázové pomůcky, a poté je stačí jen vyprat.

žena v prádle

Na trhu už je několik výrobců těchto pomůcek, kteří nabízí kalhotky víceméně v jednom střihu. Řada žen ale preferuje střih, na který je zvyklá mimo menstruaci. Proto se už začínají objevovat stihl jako brazilky nebo tanga. Kalhotky koupíte i online, a pokud nevíte, kolik jich mít doma v zásobě na výměnu, nebojte se zeptat přímo v obchodě. Obecně ale stačí znát sílu své menstruace a počet dní, kterou ji máte. Kalhotky vydrží několik hodin, a jsou vhodné i k použití během sportu a nebo na noc. Vyzkoušejte je, a uvidíte, že rozhodně nebudete zklamaná.