Hýčkejte se doma jako v salonu

Obzvlášť teď, kdy je brzy tma a venku vlezlá zima se vám takové hýčkání bude líbit. Inspirujte se naším speciálem.

1) zaměřte se na aromaterapii

Tato přírodní metoda využívá pozitivních účinků esenciálních olejů, a to jak na naši náladu a rozpoložení, tak i na některé fyzické obtíže. Aromaterapii můžete praktikovat s pomocí aromalampy, difuzéru nebo vodní lázně. Během vybírání v obchodě dbejte na kvalitu a na vaši intuici. Jaké vůně jsou vám nejpříjemnější. My doporučujeme:

žena

  • levanduli – levandule je symbol pro klid a pohodu. Pomáhá proti úzkosti a stresu a jako bonus dokáže i zlepšit náladu.
  • růži – růže má blahodárné účinky při emocionální vyprahlosti a nespavosti. Uvolňuje napětí, harmonizuje a zlepšuje krevní oběh.
  • vanilku – vanilka je příjemně nasládlá a hřejivá. Hodí se pro manuálně i duševně pracující. Umí navodit dobrou náladu a smyslnou atmosféru.

2) udělejte z večerního odličování rituál

Užijte si večerní hýčkání své pleti. Nespěchejte a hezky jedno po druhém. Nejdříve odličte oči a poté s pomocí gelu, pěny nebo tonika i svou pleť. Nezapomeňte na dočištění. Doporučujeme například  konjakoovu houbičku. Jedenkrát týdně naneste na suchou, vyčištěnou tvář pleťovou masku. Přes zimu se hodí mastnější, výživnější masky, které dodají pleti výživu i hydrataci. 

Tip: na noc vmasírujte do pleti výživné sérum.

vana

3) vana jako domácí vířivka

Napusťte si horkou vanu, nasypte do ní sůl a místo ostré žárovky, zapalte svíčky. Odložte telefon a k ruce si vezměte knihu nebo jen tak zavřete oči a relaxujte. Po dvaceti minutách se zabalte do nahřátého, teplého županu. A nezapomeňte doplnit tekutiny čistou vodou s citronem nebo chutným bylinkovým čajem. Poté ošetřete celé tělo výživným olejem.

Tip: abyste si vanu maximálně užila, pořiďte si na ní praktický stoleček. Odložit si na něj můžete časopis i sklenku sektu. Seženete ho v prodejnách s nábytkem.