Jak se vyvíjel telefon?

Mobilní telefon je pro téměř všechny lidi nyní už věc, bez které se neobejdeme, protože ho používáme každý den a díky němu můžeme dělat plno úkonů, bez kterých bychom nyní ani nepřežili (asi). Někteří lidé na tom takhle samozřejmě nejsou, protože netráví na telefonu tolik času jako ostatní, většina si bez telefonu však nedokáže představit život. Jsou tu totiž i extrémní lidé, kteří na telefonu dokonce pracují a používají ho opravdu k tomu, aby si vydělali peníze. Je to k neuvěření, ale je to tak. A máme pro vás naprosto jednoduchý příklad zaměstnání, které používá telefon a nemůže bez něj být. Je to obyčejný operátor, který je neustále na příjmu a čeká, až mu zavoláte. Pak tu jsou samozřejmě společnosti, které vyvolávají lidem ohledně produktů a podobně, tyto společnosti jsou ale často velmi otravné a nikdo je nemáme rádi. Oni za to ale nemohou a dělají jen svou práci tak jako my.

telefon

Asi nejvíce zvláštní povolání pro nás je povolání influencer, který také vydělává pomocí telefonu, protože sociální sítě jsou jeho obživou. Má na nich několik sledujících a přidává pro ně příspěvky. Nějaká firma si ho všimne a nabídne mu, že pro ni může dělat reklamu. Tito lidé jsou také závislí na telefonech. Pak je tu ale ještě jedno povolání, které je závislé na mobilu, a to dispečer například záchranné služby, nebo celkově záchranných složek. Bez tohoto povolání bychom se neměli komu dovolat na první pomoc, takže je to velmi potřebná práce.

telefon

Telefon ale nevypadal vždy tak, jak vypadá dnes. Dnes ho vidíme jako malou destičku, která je dotyková, ale někteří si ho pamatujeme ještě jako tlačítkovou cihličku, která byla naprosto nerozbitná. Ještě předtím ale existovaly takzvané pevné linky, které byly přichyceny buď na zdi nebo položeny na stole a nebyly přenosné, tomuto se říká telefon. To, co držíme nyní v ruce je mobilní telefon, ten už přenosný je, dříve tomu ale tak nebylo a také jste tedy nemuseli člověka zastihnout, když jste mu volali. Proto se volalo většinou když byl někdo doma a pokud jste volali do firmy, tak jen v pracovní dobu, ale dnes tomu tak je skoro také.