Jaký význam mají barvy růží a jiných květin?

Lidé, kteří vyznávají květomluvu věří, že každá darovaná květina má svůj hlubší význam. Soustředí se přitom na druh květiny, na jejich počet, a především na barvu. Samozřejmě, musí počítat s tím, že někdo, kdo se o tyto věci nezajímá, jim prostě dá květiny takové barvy, u kterých věří, že se jim bude líbit. Určitě ale není na škodu, pokud si nastudujete alespoň základ významu jednotlivých barev u květin a budete se jimi řídit, pokud budete předávat květiny jako dárek. A to jak živé, tak i umělé květiny, třeba v případě, že je darujete jako doplněk do domácnosti. Pojďme se tedy na některé významy barev podívat. Zaměříme se na růže, které bývají nejčastěji darovány jako kytice.

růže

Červená růže

Nejklasičtější barva růží ze všech. Není náhodou, že si je často navzájem darují partneři a manželské páry. Červené růže totiž vyjadřují lásku a frázi „miluji tě“.

Bílé růže

Vyjadřují úctu k obdarovanému člověku a loajalitu, kterou k němu cítíte. Taktéž mohou symbolizovat mladou a čistou lásku.

Růžové růže

Růžové růže vyjadřují jemnost, citlivost, ženskost a roztomilost. Jsou vhodným dárkem třeba mezi dvěma dobrými přítelkyněmi.

Modré růže

Symbolizují tajemno, mystično, určité tajemství. Můžete s nimi obdarovat někoho, kdo na vás působí tajemnou aurou a zároveň ho obdivujete a považujete za velmi výjimečného člověka.

Žluté růže

Barva slunce a štěstí. Symbolizují přátelství, hřejivost, štěstí. Pozor, někdo si ale tuto barvu může vykládat jako symbol žárlivosti.

žlutá růže

Černé růže

Symbolizují naději, kuráž, změnu. Jsou vhodným dárkem pro někoho, koho čeká nový začátek a stojí na prahu nové cesty životem.

Fialové růže

Fialová je barva králů a majestátu. Symbolizuje krásu, zázrak, okouzlení a obdiv k druhému člověku.

Krémové růže

Jsou symbolem bohatství, obdivu a perfekcionismu. Ocení ji lidé, kteří mají rádi obdiv od druhých lidí a potrpí si na nejmenší detaily.