K rekonstrukci rekreační chaty patří i renovace kamenného schodiště

Máte v plánu zakoupit rekreační chatu a odstěhovat se natrvalo z města? Proč ne, tento nápad měla již řada lidí před vámi, a stěží byste hledali někoho, kdo tohoto rozhodnutí lituje. Bydlení na venkově, a zejména v rekreační oblasti, má své kouzlo a zejména řadu předností, které s pobytem ve městě nelze srovnávat. Jakmile si vhodnou chatu vyhlédnete, provedete administrativní úkony ohledně prodeje a konečně nastane den, kdy strávíte v objektu první noc, zjistíte, jak krásná mohou být rána, s východem slunce, které pozorujete z vyhlídkové balkonové terasy. Jakmile se v chatě alespoň provizorně zabydlíte, začnete uvažovat o možných stavebních úpravách a případné rekonstrukci. Možná bude nutné vyměnit elektroinstalaci a vybourat některou z vnitřních příček, a je docela pravděpodobné, že na řadu přijde i podlahová krytina.

kamenné schody

Podlaha ve starších rekreačních objektech bývá zanedbaná, ale někde objevíte docela zajímavá řešení, která byste tu chtěli zachovat. Kupříkladu původní kamennou dlažbu a kamenné schody na verandu, které by byla škoda bourat. Jenže co když jsou tato místa natolik zašlá a znečištěná, že byste se styděli pozvat si domů na návštěvu vaše blízké, a i sami byste se v takovém prostředí necítili dobře?

dlažba na podlaze

Hloubkové čištění podlah

Naštěstí existuje schůdné řešení – profesionální hloubkové čištění podlah.

Týká se to jak keramické dlažby, tak i kamenných podlahových krytin včetně žuly, pískovce a mramoru, a mimo jiné i zašlého PVC, vinylu a marmolea. Proces čištění nezapomíná ani na spáry, které bývají znečištěné snad nejvíc.

Nutno podotknout, že se jedná o velmi svéráznou pracovní činnost s několika technologickými postupy a specifickou technikou, a že to neznamená, že k vám naběhne chlapík s vrtačkou a nástavcem s brusným kotoučem. Procesem strojního čištění se zabývají specializované firmy s mnohaletou praxí a zkušenostmi, jimž se nemohou rovnat žádné amatérské výkony.