Kdy je vhodná také revize spotřebičů

Každý elektrikář vám řekne, že pravidelná prohlídka elektrického vedení ve vašem domě či bytě je velmi dobrý nápad. A není to jenom proto, že si tak vydělá další peníze. Předejdete tak mnohým neštěstím. Stačí se koneckonců podívat, kolik požárů je způsobeno právě vadnou elektroinstalací. A uvědomuje si to i čím dál víc lidí. Ovšem o čem už se hovoří méně je fakt, že je vhodná také revize spotřebičů, tedy alespoň některých. I ty totiž mohou představovat potenciální zdroj problému, a je tedy dobré se přesvědčit, že vše funguje tak, jak má. To se samozřejmě netýká všech zařízení.

rozsvícená žárovka

U některých by to bylo koneckonců zbytečné, neboť nejsou v zásuvce zapojena příliš dlouho, a tak je možnost, že způsobí zkrat či dokonce požár minimální. Jiná je však rozhodně dobré pravidelně prověřovat. Patří sem například lednička. Tu má doma každý z nás a v naprosté většině případů je po celou dobu svého používání, které obvykle trvá mnoho let, zapojená v zásuvce a zapnutá. Nehledě na to, že je v ní vlhké a chladné prostředí, které elektrickým rozvodům nijak nesvědčí. Není tedy divu, že představuje potenciální zdroj problémů. Rozhodně neuškodí, pokud ji čas od času necháme prohlédnout. Podobně jsou na tom počítače, minimálně alespoň ty v kancelářích.

elektrikář při práci

Ty jsou často zapnuty celý den a většinou se nejedná o nejnovější modely. To znamená, že ani dráty uvnitř nemusí být v nejlepším stavu. Je tedy jasné, že občasná prohlídka jim neuškodí. V restauracích či závodních kuchyních se pak jedná o elektrickou i mikrovlnnou troubu, případně elektrický sporák. Ty jsou zde totiž také zapnuty po celý den a obvykle jsou také značně zatěžovány. Rozhodně se tedy vyplatí případnému neštěstí předejít. Samostatnou kapitolou jsou v tomto případě nemocnice, kde lidské životy často závisí právě na tom, že přístroje budou spolehlivě fungovat. V případě, že by přestaly pracovat, mohlo by to mít skutečně nepěkné následky. Je tedy jasné, že se vyplatí jak u fyzických tak i právnických osob kontrolovat jak elektroinstalaci samotnou, tak i některé elektrické spotřebiče. Rozhodně totiž platí, že s elektřino se nevyplatí si zahrávat.