Testujte se v klidu doma

Jak zjistit, jestli nemáte koronavirus?
Jednou ze spolehlivý metod jsou antigenní testy. Ty se povinně používaly i u nás, a bez jejich provedení člověk nemohl do restaurace a často ani do práce. Šlo o to, aby se minimalizovalo šíření této nové respirační choroby, která si může vyžádat dokonce i lidský život. Provedení antigenního testu poměrně rychle a přesně ukáže, zda onemocnění aktuálně máte, či nikoliv.

covid testy

Aktuálně u nás můžete koupit antigenní testy, které se provádí snadno a zvládne to i malé dítě. Máme dva druhy.

  • Ze slin
  • Z přední strany nosu

Testy máme od několika výrobců, a balení jsou od 25 po 1000 kusů. Testy stále kupují jednotlivci i firmy, protože i když jejich používání už není povinné, někteří lidé jsou raději, když se před návštěvou příbuzných například v domově seniorů otestují, aby je neohrozili případnou nákazou.

Jak test provést?
Do roztoku z testu dáte trochu slin nebo stěr z nosu, pořádně směs protřepete. Tekutinu potom nalijete na testovací proužek a za pár minut uvidíte, jestli jste zdraví nebo jestli jste nemocní. Testy jsou rychlé, spolehlivé a bezpečné. Nemusíte se bát je používat, a to jak pro sebe, tak pro vaše děti. Nejsou tak nepříjemné jako PCR testy – antigenní test nebolí a je mnohem rychlejší. Přesto je jeho spolehlivost téměř 100 %, takže si výsledkem můžete být jisti.

buňky covidu

Tento druh testování je v současnosti jediný způsob, jak zjistit přítomnost koronaviru ve vašem těle. Nepodceňujte rizika této nemoci, a testujte se dále, i když to zrovna není státem uložená povinnost. Je pravděpodobné, že tuto povinnost budeme mít znova, jakmile pandemie opět nabere na obrátkách. Proto je vždy lepší doma mít nějaké testy, aby měl člověk jistotu, že je bude mít k dispozici, až je bude potřebovat. Nepodceňte pandemii, která ještě zdaleka neskončila, a kdykoliv může znova nabrat na síle.