Manuální práce

Když se můj bratr rozhodoval, na jaký učební obor půjde, tak stále nevěděl. Chtěli být začátku topenářem. Myslím si, že být topenářem je opravdu skvělé povolání. Jenomže můj bratr se tam bohužel nedostal. On si dal přihlášku na topenáře opravdu velmi pozdě, takže už všechna volná místa byla zabraná jinými studenty. Bratra to docela mrzelo. Takže si musel samozřejmě najít nějaký náhradní učební obor. A protože byl naštvaný že se nedostal na topenáře, tak šel hned na tu školu, učební obor, která je o dvě ulice dál, než bratr bydlel s rodiči. A bratr se rozhodl, že bude instalatér. Já si myslím, že instalatéři jsou tady pro nás opravdu potřeba. Vy si možná říkáte, že to je něco podřadného, že to jsou jenom instalatéři, že ani nestudují dlouho. Že stačí učební obor na instalatéra tři roky a je hotovo a vymalováno. Jenomže to jste úplně na omylu.

Instalatér si poradí i s kohoutkem.

Tady jde hlavně o praxi. Myslím si, že i vysokoškolák třeba s dvěma nebo třemi tituly a doktorátem by si neporadil třeba s rozbitým topením anebo s nějakou poškozenou trubkou v koupelně nebo v kuchyni. Proto tady jsou instalatéři. A taky jsem se dozvěděla, že je manuální práce například jako instalatér nebo topenář je více peněžitě ohodnocená, než někdo třeba kdo sedí v bance.

Já manuálně zručná moc nejsem.

Docela jsem se divila, ale později jsem zjistila, že právě na manuální práce a učební obory se nikdo nechce hlásit. Každý chce být totiž inženýr anebo magistr, takže jsem ráda, že bratr si vybral nakonec povolání instalatéra, které je skvělé povolání a bude tady vždycky potřeba. Nebo mi třeba řekněte, co byste dělali vy, kdybyste potřebovali nějakou instalatérskou pomoc? Volali byste nějakou specializovanou pomoc nebo byste se do toho pustili sami? Ale věřte mi, že práce instalatéra https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha není opravdu snadná. Je to hlavně o přesnosti a taky správném nářadí.