Co nám může říci tester bazénové vody

Koupat se v horkém letním dni v bazénu je rozhodně příjemné, avšak pokud voda nemá dobrou kvalitu, můžeme si odnést nepěkné následky. Z nich nejmenší mohou být nepříjemné kožní vyrážky, v nejhorším až plísně či infekce. Tomu samozřejmě chceme předejít, ale jak poznat, že kvalita vody je v pořádku? Pouhým okem se toho příliš nedozvíme. Jistě, značné znečištění je vidět na první pohled, avšak to je pouze až od určité hladiny. Navíc je tu také fakt, že například změny pH, které nedokážeme rozpoznat ani v případě, že změna je opravdu veliká. Přitom i ona může mít velmi negativní vliv na naše zdraví. Jak tedy poznat, že je bezpečné se koupat?

plavání v bazénu

S tím nám může pomoci tester bazénové vody Chlorito. Jedná se o sadu, která obsahuje testy na sledování několika parametrů. Díky nim můžeme určit, zda je bazén skutečně vhodný na koupání. Co zde tedy najdeme? Tím nejzákladnějším je test pH. Ten nám řekne, zda není příliš vysoké či nízké. Pokud ano, můžeme jej snadno upravit pomocí vhodných přípravků. Tím navíc pomáháme poněkud zamezit růstu řas a sinic, nehledě na problémy, které by našemu tělu mohla způsobit koupel v (byť mírné) kyselině či zásadě.

bazén s dokonale čistou vodou

Dále zde najdeme také test na přítomnost chloru. Chlor je chemikálie, která se běžně v bazénech používá jako prevence proti výskytu různých mikroorganismů, jako jsou již zmíněné řasy a sinice. V určitém množství jej najdeme dokonce i v pitné vodě, která nám teče z kohoutku. Tímto testem si ověříme, jaký je jeho obsah, a zda by nebylo dobré jej doplnit. Pokud je příliš nízký, je pravděpodobné, že se začínají množit první mikroorganismy, a je dobré je zastavit dřív, než jich bude příliš. Samozřejmě tyto testy nejsou vhodné pro přírodní koupaliště. Zde se pH mění konstantně díky živočichům, kteří zde žijí, a co se chloru týče, tak ten zde nenajdeme vůbec. U domácích bazénů se však jedná o velmi užitečného pomocníka.