Textilní omítky se snadno nanášejí a hodí se do každého interiéru – S aplikací si hravě poradíte!

Pod slovem omítka si každý jistě hned vybaví omítku pro použití venku na domě. Ovšem i interiérové omítky existují a mají velkou řadu výhod. Víte jaké?

Textilní omítky se snadno nanášejí a hodí se do každého interiéru – S aplikací si hravě poradíte!

Textilní omítky, ale třeba i tekuté tapety, to jsou všechno názvy pro výrobek, který vám může pomoci se zútulněním vašeho domova. Tapety si ale každý asi představí trošku jinak, než o co ve skutečnosti jde. Může to být tedy zavádějící. Pokud jste se tapetám chtěli záměrně vyhýbat, protože vás děsí jejich nanášení na zdi, bát se určitě nemusíte. Textilní tapety nebo tedy textilní omítky se nanášejí mnohem jednodušeji, nepotřebujete se trápit s lepidlem, nemusíte se bát, že by tapeta nedržela, jak by měla a podobně. Tekutá tapeta se totiž nanáší mnohem lépe a jde to snadno. Výhody má ale mnohem více, než si možná umíte představit.

textilní omítka

Když to chce změnu

Každý občas cítí nebo na první pohled vidí, že zdi potřebují změnu. Máte už léta stejnou malbu, barva se odlupuje nebo je zašedlá, na zdech jsou skvrny? Nechce se vám ale pouštět do malování nebo nepotřebujete vymalovat úplně celý interiér? Také byste to rádi zvládli sami? Textilní omítka je přesně to, co potřebujete. A proč? Textilní omítku si představte jako sypkou směs, která se musí v přesném poměru, který vždy uvede výrobce, naředit vodou. Pak vznikne směs, která svou konzistencí připomíná tak trošku kaši. Ta se pak nanáší na předem upravené zdivo v interiéru. Pokud máte potíže s prasklinami, ale jsou jen malé a nepatrné, nemusíte je upravovat. S tím si textilní omítka poradí.

vzorník barev

Aplikace jde sama

Tekuté tapety se pohodlně a dobře nanáší, nic totiž nestéká, nekape a nemusíte mít strach, že vám materiál začne pod rukama zasychat. Je zde prostor i pro případné opravy. Za pomocí stěrky nanesete požadované množství textilní omítky a jen jednoduchými tahy ji roznesete po celé ploše. Vybrat si můžete ze široké škály barev a také vzorů, navíc vás může těšit i fakt, že jde o přírodní produkt. Textilní omítky se připravují z přírodních textilních vláken a navíc poskytují skvělou izolaci, jak zvukovou, tak i tepelnou.

I na omak je textilní omítka velmi příjemná, skvěle drží a hlavně oproti běžné malbě i něco vydrží.