Jak poskládat vaši skin care rutinu?

Skin care je velmi důležitá. Mnoho lidí si myslí, že stačí, když si omyjí večer obličej vodou, ale tím své pleti dáváte pořádně zabrat. Nejhorší, co můžete udělat je, pokud chodíte spát nalíčení. Vaše pleť se vám odmění předčasným stárnutím, vráskami, akné a ucpanými póry.

Pojďme se podívat, jak by měla vypadat taková skin care rutina.

sérum

  1. Čištění obličeje

Pokud máte make-up, zvolte olejovitý čistič, který vám pomůže rozpustit make-up. V opačném případě postačí čistič na vodní bázi. Důkladně, avšak jemně svůj obličej, krk a dekolt promasírujte čističem a opláchněte vlažnou vodou.

  1. Toner

Toner pomáhá vyrovnávat PH pleti po jejím vyčištění a připraví ji tak na následnou péči. Slouží také k navlhčení pleti před aplikací séra. Nejideálnější je toner, který máte v balení s jemným rozprašovačem.

  1. Sérum

Sérum je klíčovou částí celé péče. Nezapomeňte, že každé, kromě těch, co obsahují kyseliny a retinol, se dávají na navlhčenou pleť. Sérem se snažíte kompenzovat problémy, které s pletí máte, takže třeba suchost pleti, ucpané póry, první vrásky nebo pigmentové skvrny.

  1. Oční péče

Do oční péče můžeme zařadit jednak oční krémy ale také oční séra. Oblíbenou ingrediencí je třeba kofein, který pomáhá snižovat opuchy očí a redukovat kruhy pod očima.

maska

  1. Hydratace

A na závěr přichází hydratace. Ta se většinou dodává v podobě hydratačního krému, velmi suché pokožky si mohou dovolit i hydratační olejíčky.

  1. SPF

Tento krok do noční péče nepatří, ale ráno se bez něj neobejdete. Nezapomeňte svoji pleť chránit před slunečním zářením.

Toto je základní skin care péče, díky které bude vaše pleť neustále v dobré kondici. Samozřejmě ji můžete dát něco navíc. Spousta žen používá dále pleťové masky, textilní masky nebo lokální léčbu pupínků. Vhodné jsou i různé doplňky stravy, které přispívají k vaší kráse, třeba tekutý kolagen, zinek nebo vitamíny skupiny B.