Šijete?

Šití je oblíbená činnost mnoha žen, ale i mužů. Sáhnout po šicím stroji je vždy dobrý nápad, protože si doma za zlomek ceny můžete ušít spoustu věcí, které byste jinak museli složitě shánět a nejspíš byste za ně zaplatili zbytečně moc peněz. U šití si člověk odpočine, a navíc vytvoří něco nového. Většinou si lidé doma šijí běžné oblečení pro sebe a hlavně pro děti. Mezi doma šité věci patří nejčastěji povlaky na polštáře, ubrusy, dětské teplákové soupravy, trička, čepice a další věci.

šicí výbava

Naučit se šít není těžké
Na internetu najdete spoustu videí, jak se naučit šít. Pokud ve svém okolí nemáte nikoho kdo by vás to naučil, jednoduše sedněte k internetu, a za pár dní zvládnete ušít svůj první potah na polštář. Některé věci jdou ušít snadno, jiné vyžadují trochu cviku, ale obecně nejde o nic, co by se nešlo naučit. Stačí vám k tomu obyčejný šicí stroj s overlockem, který seženete i v supermarketech.

role látek

K šití je potřeba, abyste měli doma

  • Náhradní jehly
  • Nitě
  • Zipy
  • Knoflíky
  • Látky

Zejména dekorační látky jsou velmi důležitou součástí výbavy každého, kdo si doma šije sám. Látek u nás koupíte opravdu hodně a mnoha vzorech a gramážích. Látky prodáváme jako metráž, a občas u nás najdete i zbytkové balíčky, které se hodí třeba na patchwork. Jaké látky u nás můžete sehnat? Kromě klasických látek, které lidé běžně kupují třeba na ubrusy, máme tematické látky – aktuální jsou látky s vánočním motivem, ze kterých si vyrobíte velmi hezké vánoční dekorace a doplňky. Látky se dají použít různě, a to nejen na šití. Inspirujte se na internetu, a vyrobte si z látek třeba nějakou dekoraci. Fantazii se meze nekladou a určitě na něco přijdete. Kromě látek máme i další galanterní zboží, bez kterého se neobejde nikdo, kdo šije. Vyberte si u nás například nitě, jehly nebo zipy. Máme všechno pro domácí tvoření a výrobu látkových výrobků.