Zatočte definitivně se stresem

https://www.loxone.com/cscz/koupit/najit-partnera/ 8pt“>Co je to stres, ví snad každý, a každý si také pravděpodobně uvědomuje, jak důležité je odstranit příčiny stresu. Jestliže se chcete stresu zbavit, musíte začít právě zde, po příčinách pátrat a aktivně se je snažit eliminovat. Ne vždy se to ale daří k naší spokojenosti, to dobře chápeme, a proto vám také připomeneme některé významné antistresové pomocníky:

unavená a vystresovaná žena

Dobře spěte

Nedostatek spánku je jeden z největších stresových faktorů, a stejně tak spánek na nevhodné posteli, pod nevhodnou přikrývkou, za nevhodné teploty a bez dostatečného větrání. Dopřejte si denně alespoň 8 hodin ničím nerušeného spánku a hlavně vypněte mobily, televizi i počítače hodinu před ulehnutím na lůžko.

Změňte stravu

Nahrazujte nezdravé bílé pečivo a sladkosti celozrnnými výrobky, dopřejte si více čerstvého ovoce a zeleniny a masitou stravu můžete postupně měnit na veganskou, zejména s přispěním vhodných luštěnin. Na Internetu také najdete celou řadu receptů na velmi chutné veganské pokrmy.

voda v bazénu

Bazén

Tentokrát ale nemáme na mysli bazén plavecký, kde je „hlava na hlavě“, a kde nejde o relax, ale spíše je to sportovní záležitost, a mnohdy také s lidmi, kteří tu vyvádí povyk, a možná, že vás opět vystresují, než aby vás stresu zbavili. Doporučujeme vám bazén soukromý, relaxační, na vlastní zahradě, kde se zklidníte, odpočinete si, a možná si uvědomíte, že život není stresující pracovní honička, ale že máte také právo na odpočinek. Výhodnější jsou bazény na prodej zapuštěné, kam můžete i skákat, přičemž skoky do vody jsou také skvělým antistresem.

Reflexní terapie

Velmi účinným pomocníkem proti stresu je reflexní masáž. Provádí se na bosých chodidlech, kde se nachází velmi mnoho reflexních bodů, propojených s jednotlivými orgány v těle. Jejich stimulací lze docílit významného antistresového efektu a doporučujeme provádět tuto terapii mezi partnery – muž ženě a žena muži, kde je účinnost vždy nejvyšší.