E-shop

Aromabar: Představili jsme nové parfémy

Z kolébky parfémů a vůní, z francouzského Grasse, OGIVI přináší dvě luxusní řady parfémů, které v Česku dosud nebyly k dostání. Kompletní základní řada parfémů L’Artisan Parfumeur obsahuje 13 vůní poprvé pohromadě. Pět vůní Welton London mělo v hotelu Emblem v Praze českou premiéru.

OGIVI nabízí parfémy francouzského výrobce L‘Artisan Parfumeur a značky Welton London britského interiérového designéra Johna-Paula Weltona exkluzivně v kamenném obchodě v Maiselově 5, Praha 1. Kolekce novinářům představila novinářka, spisovatelka a velká milovnice vůní Bára Nesvadbová a spolumajitel OGIVI Martin Pacovský. Popisy jednotlivých parfémů a jejich zhodnocení a rozbor připravila exkluzivně pro OGIVI nezávislá parfumérka Petra Hlavatá.


L’Artisan Parfumeur

Jeden z nejunikátnějších parfumérských domů na světě vytváří neobvyklé a odvážné kombinace vůní. Tvůrci těchto francouzských parfémů a svíček věří, že vůně je forma umění. Hravost, humor a styl se prolínají všemi jejich kolekcemi. Hodí se pro ty, kteří touží být originální, jedineční a chtějí něco výjimečného.

Nomádský výlet do světa L’Artisan Parfumeur s Petrou Hlavatou

Vůně inspirované Orientem: Al Oudh, L'Eau d'Ambre 


Al Oudh

Krásně a s francouzskou grácií zpracovaná jedna z nejpodivuhodnějších ingrediencí světa – oud. Klenot orientálního vonného umění, zde najdeme v kombinaci s kořením (šafrán, kardamon, vanilka) a dalšími východními skvosty: s kadidlem, myrhou, tonkou a pačuli. Dohromady tvoří noblesní symfonii a velkou harmonii. Vaše vstupenka do světa Orientu.

L'Eau d'Ambre

Další z vonných pokladů Orientu je ambra. Prastará mořská vonná látka, teplá a jasná, po slunci a létu v písku vonící. Velmi stabilní a pokojná vůně se zde představuje v harmonii se skořicí, muškátovým oříškem, vanilkou, růží a santalem. Velmi elegantní, hřejivá vůně se zlatými tóny. K dispozici i v extrémní (parfémové) formě, vonné svíčce a ve vonných dekoračních koulích.Vůně inspirované dalekými cestami: Timbuktu, Batucada, Séville a L'Aube

Batucada

Žhavá, citrony a mátou provoněná vzpomínka na Brazílii. Velmi svěží a poetická vůně plná překvapení. V srdci nosí brazilskou šťavnatost ylang-ylang a tiaré, v základu měkkost pižma a ušlechtilost santalu. Vzbuzuje ve mně pocit, jako když potkáte krásné Brazilce na ulici, kteří mají v očích tak divoké jiskry a voní tak svěže a tajemné, že se ohlédnete.

Timbuktu

Jedna z nejkrásnějších a nejoriginálnějších vůní, co jsem kdy cítila. Voní po tajemstvích Afriky, kde v jednom ze států, v Mali v tajemné osadě Timbuktu, domorodé ženy připravují svůj elixír lásky. Ingrediencí jim je květ karo-karoundé. Vůně je tak neobvyklá a hluboká, že se z ní až točí hlava. Složení doplňuje koření a vetyver. Stačí jen ochutnat.


Séville a L'Aube

Sevilla za úsvitu - velká květinová láska. Dokonalé aranže opojných jasmínů a magnolií spolu s květy pomeranče doplňuje levandule, růžové koření, kadidlo a včelí vosk. Můj pocit z ní je jasný, celou noc v Seville tancujete v příjemném klubu a k ránu, když pomalu kráčíte domů a únava je veliká, tak vezmete boty do ruky. Kolem se rozprostírá vůně jasmínů, co zbyly z té opojné noci a sevillské slunce právě vychází. Dokonalá vůně.


Vůně ženské opojné a smyslné: La Chasse aux Papillons, Nuit de Tubéreuse

La Chasse aux Papillons

Hon na motýly, krásná, něžná, velmi ženská a velmi smyslná vůně. Jemná kombinace letně opojného lipového květu, který je plný sladkých nektarů a jasmínu, který pohladí a uklidní. Pomerančové květy a tuberóza vykreslují atmosféru letní noci či odpoledne na francouzském venkově. Velmi oblíbená a velmi ženská.

Nuit deTubéreuse

Tuberóza je zázrak přírody, bílý křehký květ s opojnou vůní. Tato květina je tajemná, šťavnatá, omamná a vskutku afrodiziakální. Jde o jednu z nejdražších ingrediencí a nejzajímavějších vůní přírodních i parfumerských. Magická a hypnotická, tajemná a ženská. Zde ji najdeme v kombinaci s růží, cedrem, santalem a hřebíčkem. Připomíná mi hypnotický noční koktejl, který ženám vyvolává úsměv na rtech a vlnění boků a mužům rozšiřuje zorničky. Je to jedna z nejúspěšnějších vůní od L’Artisan Parfumeur.Vůně gurmánské a plné požitku: Fou d' Absinthe, Méchant Loup, Mure et Musc

Fou d'Absinthe

Má oblíbená vůně. Lékárenská, dobrodružstvím a bohémstvím vonící gurmánská mňamka. Ingrediencí mnoho a jedna pikantnější než druhá. Ledový alkohol, absint, badyány, pinie, zázvory a muškáty - taková likérová symfonie. Kotví ji pačuli a kanadský balsám. Připomíná mi pocit, jako když začíná podzim. Přinesete si čerstvé dřevo, zatopíte v krbu, na klín teplou deku, k ní knihu prokletých básníků a silný drink. Oheň hoří, teplo stoupá a absintové šílenství (doslovný překlad názvu vůně) může začít.

Méchant Loup

„Zlý vlk“ (doslovný překlad), další z edice mých oblíbených alchymických pikanterií, voní po lískových oříšcích, cedru, lékořici a santalovém dřevu. Hladivá, dřevitá a měkounká, intimní a jemně doteková vůně. Tenhle vlk mi nepřijde zlý, spíše takový v beránčím rouše. Nebo takový vlk, co sbírá byliny na louce, a pak je nakládá do alkoholu, aby vznikl jemný bylinkový elixír. Já v ní cítím i teplé mléko, ale ve složení uvedeno není.

Mure et Musc

Jeden z trvalých vonných hitů firmy, na trhu je už více než 30 let a stále okouzluje. Originální akord bílého pižma a ostružin. Vůně je pikantně jemná, či jemně pikantní, ladí ji jasmín a kotví pačuli a dubový mech. Pro určitý typ žen, a není jich málo, je to osudovka. Mám z ní pocit, jako když v létě v saténové košilce v chaloupce v hlubokém lese snídáte se svým vyvoleným.

Vůně prodáváme ve verzi EDT (2000 Kč) a EDP (2400 Kč).

Welton London

Angličan J. P. Welton patří k nejvýznamějším interiérovým designérům na světě. Vymyslel řadu parfémovaných svíček, aby dodal nový rozměr navrhovaným interiérům pro své náročné klienty, a doplnil je i osobními parfémy. Vůně vyvíjí on sám nebo další světoznámí návrháři (Karl Lagerfeld, Kelly Hoppen aj.) přímo v srdci světa parfému, v městečku Grasse na francouzské riviéře. A záležet si dává i na vzhledu flakonů, svíček a difuzérů, které jsou samy o sobě luxusním interiérovým doplňkem.

Vůně Welton London

Singulére Rose Chypre – větvovičník, citrus, pačuli. Podle parfému Chypre, který vytvořil v roce 1917 Francois Coty a byla první tohoto typu. Tato kombinace je v parfumérství od té doby velmi oblíbená. Dnes existuje více subkategorií Chypre: květinové, kožené, ovocné

Další vůně Welton: Cuir Insolite, Oud Inspiration, Secret Amber, Bel Iris

Cena: 2000 Kč