Dovolená v Dolní Moravě v kterékoli roční době

Dolní Morava Skibukovka.cz je obec v pohoří Králický Sněžník. Její poloha je svým způsobem velmi výhodná jak pro zimní lyžařské pobyty, tak i pro rekreaci v teplém období roku. Co tím máme na mysli?

Rozhraní Jeseníků a Orlických hor – Králický Sněžník je pohoří svou rozlohou poměrně malé a jeho zeměpisné členění se poněkud liší od jeho skutečné reálné podoby. Při pohybu v krajině v zásadě téměř nepoznáte, zda jste ještě na území Králického Sněžníku, Rychlebských hor, Hanušovické vrchoviny anebo Hrubého Jeseníku.

Geograficky zaujímá plochu pouhých 76 čtverečních kilometrů, ale co je důležité – je odtud velmi blízko masiv Jeseníků i Orlických hor. Můžete se tedy na svých toulkách přírodou vypravit i do okolních příhraničních horských oblastí, které tvoří překrásnou dominantu naší země.

krása hor

Napříč pohořím Králického Sněžníku, Jeseníků i Orlických hor směřuje velmi hustá síť turisticky značených cest a cyklotras. Stěží se tu budete nudit, pokud hledáte skutečný únik z městského prostoru a stresujícího prostředí plného chaosu, smogu a hluku. Kdo si naplánuje dovolenou v horách, nikdy neprohloupí, ať se tam vydá v kterékoli roční době a v jakémkoli počasí.

Dolní Morava

Hory jsou plné energie – citliví lidé vám potvrdí, že se na horách cítí mnohem lépe, než ve městech nejen kvůli čistému ovzduší, ale zejména zásluhou tvorby záporných iontů a energie, která tu vyzařuje z jehličnatého či smíšeného porostu. Projevuje se to například tak, že jste-li na horách delší dobu, řekněme týden, a po týdnu se vracíte domů, do většího města, které se nachází v nížině, uzavřené v údolí, začnete cítit na hrudi a v hlavě nepříjemný tlak, připomínající vaření potravin v tlakovém hrnci. Rázem si uvědomíte, v jakém prostředí žijeme. Markantní je to například při příjezdu z Jeseníků či oblasti Králického Sněžníku do Opavy, kde žije zhruba 60 tisíc obyvatel, a kde panuje poměrně hustý silniční provoz.